michal jelinek v

partner

tel3 nove +420 225 092 935

email3 povodnemichal.jelinek@v4group.eu

Michal Jelínek jest partnerem w V4 Group, jak również członkiem zarządu firm audytorskich V4 Audit, s.r.o. (CZ) i V4 Group, Kft. (HU), należących do grupy V4 Group. Michal pełni również funkcję przedstawiciela statutowego w spółkach V4 Tax oraz V4 Account.

Michal specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących podatków międzynarodowych, planowania podatkowego i cen transferowych. Aktualnie Michal zajmuje się również kwestiami związanymi z opodatkowaniem transakcji z wykorzystaniem kryptowalut.
W zakresie audytu Michal zapewnia fachowe doradztwo związane z due diligence księgowości w ramach procesu przejęcia.
Michal uzyskał tytuł inżyniera z dziedziny ekonomii, a następnie kontynuował studia doktoranckie na Wyższej Szkole Ekonomicznej w Pradze.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał jako konsultant podatkowy, a następnie jako kierownik działu podatków międzynarodowych, planowania podatkowego i cen transferowych w wiodących czeskich firmach, zajmujących się doradztwem podatkowym w Czechach.

Od 2006 roku Michal zajmuje się problematyką cen transferowych, natomiast w 2018 roku, nakładem wydawnictwa Verlag Dashöfer, ukazała się publikacja zbiorowa nosząca tytuł „Ceny transferowe”, która porusza zagadnienia dotyczące zakładów stałych, podmiotów powiązanych i przedsiębiorstw zrzeszonych.

Zdobyte doświadczenie Michal wykorzystuje nie tylko w pracy z klientami grupy V4 Group, ale również podczas licznych wykładów, które prowadzi. Zakres tematyczny prowadzonych przez niego wykładów jest bardzo szeroki, począwszy od podatków międzynarodowych, cen transferowych, na opodatkowaniu transakcji z wykorzystaniem kryptowalut kończąc. Michal wykłada również podczas szkoleń dla doradców podatkowych KIDP w Czechach i na Słowacji.